sobota, 27 kwietnia 2024 12:19

Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja"

Fundacja "Nadzieja" została ustanowiona przez Fundatorów aktem notarialnym 22 listopada 1991 r. z inicjatywy ludzi dobrej woli, którym los dzieci niepełnosprawnych nie był obojętny. Trudności ekonomiczne, na jakie napotkał w ówczesnych latach słupski Szpital Wojewódzki sprawiły, że położony na obrzeżach miasta Ośrodek Hipoterapii, przeznaczony został do likwidacji. Wtedy to, dzięki ludziom wielkiego serca, powołana została Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja", która przejęła Ośrodek Hipoterapii.Działalność statutowa Fundacji polega na niesieniu pomocy dzieciom niepełnosprawnym i kalekim, w szczególności dotkniętym mózgowym porażeniem dziecięcym i poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, znajdującym się w trudnych sytuacjach rodzinnych i życiowych, w zakresie ich rehabilitacji.W maju 1998 roku dzięki środkom finansowym uzyskanym z holenderskiej Fundacji Kinderpostzegels rozpoczęto rozbudowę Ośrodka Hipoterapii w zakresie bazy terapeutyczno - noclegowej. Dzięki środkom finansowym uzyskanym z Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej, w roku 2002 uruchomiono jedno ze skrzydeł bazy.

Napisz do nas!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.